جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۱۳

اسفندياري، مديرعامل سازمان فاوا شهرداري قزوين اعلام کرد؛

گردشگري الکترونيکي، در خدمت توسعه صنعت گردشگري قزوين

محسن اسفندياري، مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري قزوين گفت: گردشگري الکترونيکي را مي‌توان موتور محرک صنعت گردشگري دانست و سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات با عملکرد خوب خود در نمايشگاه گردشگري تهران به توسعه گردشگري الکترونيک پرداخت.

به گزارش روابط عمومي سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري قزوين؛ اسفندياري گفت: گردشگري الکترونيک در واقع به معرفي ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي صنعت توريسم، از طريق ابزارهاي هوشمندانه و مالتي مدياي فناوري اطلاعات و ارتباطات (ICT) مي پردازد، در اين راستا سازمان فناوري اطلاعات با ارائه دو اپليکشين کاربردي "واقعيت افزوده" و "مسيرياب گردشگري" به بازديدکنندگان نمايشگاه گردشگري تهران که از 3 تا 6 بهمن ماه در محل دائمي نمايشگاه هاي تهران برگزار شد، به معرفي ظرفيت هاي گردشگري شهر قزوين پرداخت.

وي افزود: نرم افزار واقعيت افزوده (گردشگري مجازي) امکان سفري مجازي به اماکن گردشگري شهر قزوين را به کاربران مي دهد که طبق نظرسنجي الکترونيکي که از بازديدکنندگان غرفه شهرداري قزوين صورت گرفت يکي از بخش هاي جذاب نمايشگاه شناخته شد و نرم افزار مسير ياب گردشگري، در راستاي مسيريابي و نمايش مکان هاي مورد نظر شهر قزوين در نقشه شامل جاذبه هاي تاريخي، اماکن گردشگري و پذيرايي، اماکن بهداشتي و درماني، بوستان ها، پارکينگ‌ها و تاسيسات و تجهيزات شهري و ... ارئه شد.

اسفندياري خاطر نشان کرد: يکي از دغدغه هاي بازديدکنندگان براي دريافت نرم افزارها، سرعت پايين اينترنت در نمايشگاه گردشگري تهران بود که سازمان فاوا با راه اندازي چتر واي فاي، امکان دانلود رايگان نرم افزارها را براي بازديدکنندگان فراهم آورد.

اين مسوول گفت: يکي ديگر از خدمات الکترونيک سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات در نمايشگاه يازدهم گردشگري تهران، نظرسنجي الکترونيکي از بازديدکنندگان و ارائه گزارش و آمار هاي تحليلي از اين نظرسنجي به مديران شهرداري قزوين در راستاي تصميم گيري هرچه بهتر در راستاي مديريت گردشگري و افزايش گردشگر شهر قزوين بود.

اسفندياري افزود:مذاکره و رايزني با چندين شرکت نرم افزاري و دانش بنيان از جمله مرکز رشد دانشگاه تربيت مدرس تهران و شهرداري هاي ديگر شهرهاي ايران در راستاي ايجاد بستر همکاري هاي دوجانبه و ارتقاء دانش و فناوري هاي نوين شهرداري قزوين در راستاي جذب گردشگر نيز از ديگر اقدامات سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري قزوين در يازدهمين نمايشگاه بين المللي گردشگري و صنايع وابسته تهران بود.

پايان پيام

تصاویر مرتبط