سه‌شنبه ۱۳۹۳/۰۲/۰۹

ظاهري، رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين:

هدف شوراي اطلاع‌رساني شورا و شهرداري قزوين اطلاع‌رساني فراگير است

مهم‎ترين هدف شوراي اطلاع رساني شورا و شهرداري قزوين بايد پاسخگويي به شهروندان و اطلاع رساني فراگير باشد.

 

رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين گفت: مهمترين هدف شوراي اطلاع رساني شورا و شهرداري قزوين بايد پاسخگويي به شهروندان و اطلاع رساني فراگير باشد.
 به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ عباس ظاهري در اولين جلسه شوراي اطلاع رساني شورا و شهرداري قزوين در سال جاري افزود: اطلاع رساني نقش مهمي در جلب اعتماد عمومي مردم دارد و بايد در اين زمينه ضمن بيان نقاط ضعف و کاستي‌ها، تلاش‌هاي صورت گرفته نيز به مردم اطلاع رساني شود.
وي با بيان اينکه بايد در جهت اطلاع رساني صحيح و درست به مردم گام برداريم، اظهارکرد: شوراي اطلاع رساني بايد پاسخگوي انتظارت شهروندان باشد.
اين مقام مسوول گفت: برخي از شهروندان از عملکرد مديريت شهري قزوين به طور کامل آگاهي ندارند و بايد شوراي اطلاع رساني در اين زمينه فعاليت بيشتري داشته باشد.
ظاهري بيان کرد: با توجه به نقش اطلاع رساني و اهميت آن در دنياي امروز بايد شوراي اطلاع رساني از تمام ظرفيت‌ها براي اطلاع رساني و آگاهي شهروندان استفاده کند.
وي افزود: بايد در زمينه اطلاع رساني شفاف از عملکرد مديريت شهري قزوين سرمايه گذاري بيشتري صورت گيرد.
احد چگيني، عضو شوراي اسلامي شهر قزوين نيز در اين جلسه بر تقويت اطلاع رساني از عملکردها تاکيد کرد و گفت: بايد ارتباط با رسانه‌ها بيشتر شود و همچنين بايد با راه‌اندازي تريبون در شوراي شهر پاسخگوي سووالات خبرنگاران باشيم.
سعيد وزيري نژاد، مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين با اشاره به بازنگري آئين نامه شوراي اطلاع رساني و مطابقت آن با شرايط فعلي گفت: در حال حاضر توانستيم از ظرفيت‌هاي فضاهاي مکتوب، مجازي و ديداري و شنيداري براي اطلاع رساني و ارتباط با شهروندان استفاده کنيم.
وي گفت: حضور چهره به چهره با مردم در مساجد بايد دوباره در دستور کار قرار گيرد و توجه ويژه به اين مهم شود.
وزيري نژاد بيان کرد: با راه اندازي تربيون سخنگوي شوراي شهر مي‌توان با خبرنگاران ارتباط مستقيم داشت.
وي گفت: بايد در نحوه اطلاع رساني به گونه‌اي عمل شود که حرف از اميد و آينده باشد و انتظارت مردم را پاسخگو باشيم.
وي پيشنهاد داد: نمايشگاهي در راستاي ارائه دستاوردهاي شهرداري قزوين برگزار شود و در اين نمايشگاه آينده شهر با ابزارهاي موجود مثل ماکت به نمايش گذاشته شود و اين مهم به شهروندان اميد و آگاهي نسبت به آينده شهر خواهد داد.
علي رضا منجم، رئيس اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين گفت: شهرداري قزوين با اهميت دادن به موضوع اطلاع رساني توانسته است در سال 92 بيش از 16هزار خبر را توليد کند که نسبت به سال 91 نيز 58درصد افزايش داشته است و اين مهم نشان مي‌دهد که شهرداري قزوين توانسته در اين زمينه موفق باشد.
منجم افزود: اطلاع رساني از عملکرد و اجراي پروژه‌هاي شاخص در شهر قزوين باعث شده است که متقاضيان بازديد از شهر قزوين توسط ساير شهرها بيشتر شود.
وي بيان کرد: راديو شهر شهرداري قزوين يکي از ابزارهاي اطلاع رساني مي‌باشد که بايد بتوانيم از ظرفيت‌هاي اين ابزار استفاده بهينه داشته باشيم.
اين مسوول افزود: در سال جاري برنامه تلويزيوني پيام شهر با کيفيت بيشتري توليد خواهد شد و ديدار با خانواده هاي شهدا با اهتمام بيشتري ادامه پيدا خواهد کرد.
وي تاکيد: بايد از فضاهاي جمعيتي براي اطلاع رساني استفاده بهينه شود و فضاهاي جمعيتي فرصت مناسبي براي اطلاع‌رساني است.
منجم بيان کرد: با توجه به اينکه هر کدام از کارکنان شهرداري مي‌توانند مبلغ خوبي باشند بايدنحوه رفتار کارکنان شهرداري با شهروندان را مديريت کرد.
محسن اسفندياري، مديرعامل سازمان فاوا شهرداري قزوين نيز بيان کرد: بايد از ابزارهاي جديد تکنولوژي براي اطلاع رساني استفاده شود و پاسخگوي شهروندان با توجه شرايط امروز باشيم.
وي گفت: بايد اطلاع رساني از عملکرد مديريت شهري به طور کامل از خود داخل مجموعه آغاز شود.
نورمحمدي مدير مسوول هفته نامه پيام شهر شهرداري قزوين بيان کرد: از ابزارهاي بسياري براي اطلاع رساني استفاده مي‌شود که با توجه به شرايط امروز بايد يک آسيب شناسي در اين زمينه صورت گيرد.
وي گفت: اطلاع رساني از عملکردها بايد در راستاي اهداف مجموعه باشد و هم اکنون ابزارهاي خوبي براي تبليغات وجود دارد.
مجتبي انتظاري، مسوول روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين نيز بيان کرد: بايد در اطلاع رساني از ظرفيت شوراياري ها استفاده شود.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط