یکشنبه ۱۳۹۳/۰۸/۰۴

اسفندياري، مديرعامل سازمان آمار و فناوري شهرداري قزوين:

زيرساخت‌هاي ارائه خدمات الکترونيکي به شهروندان آماده است

زيرساخت‌هاي ارائه خدمات الکترونيکي به شهروندان در راستاي عملياتي شدن شهر الکترونيکي و افزايش رضايت شهروندان از سوي شهرداري قزوين آماده است.

 

محسن اسفندياري، مديرعامل سازمان آمار و فناوري اطلاعات شهرداري قزوين گفت: زيرساخت‌هاي ارائه خدمات الکترونيکي به شهروندان در راستاي عملياتي شدن شهر الکترونيکي و افزايش رضايت شهروندان از سوي شهرداري قزوين آماده است.
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ اسفندياري در همايش ارائه دستاوردهاي نوين خدمات الکترونيکي شهرداري قزوين که با حضور مسوولان استاني و شهري برگزار شد به تشريح آخرين دستاوردهاي نوين خدمات الکترونيکي از سوي اين سازمان پرداخت و افزود: سازمان آمار و فناوري اطلاعات شهرداري قزوين با آغاز فعاليت از سال 87 در راستاي ارائه خدمات بهتر به شهروندان حرکت کرده است.
وي با اشاره به پروژه سامانه "شهر نما تصاوير 360 درجه: گفت: اين پروژه با هدف کاهش بازديدهاي کارشناسي بصري زائد و بازديد مجازي از شهر قزوين اجرا شده که هم اکنون در پرتال شهرداري قزوين موجود است.
اين مسوول اضافه کرد: اين سامانه يکي از تکنولوژي‌هاي نوين مي‌باشد که شهرداري قزوين به آن دست پيدا کرده است.
اسفندياري به پروژه سامانه "ضابطه پويا" اشاره کرد و افزود: اين پروژه در راستاي اعلام طبقات در ساخت و ساز اجرا شده است و هر شهروندي مي‌تواند از اين سامانه ويژگي‌هاي مهم ملک خودش را به دست آورد.
وي با بيان اينکه شهروندان با استفاده از اين سامانه مي‌توانند بدانند که چقدر مجاز به احداث طبقات ساختماني در ملک زمين خود هستند، افزود: همه اطلاعات ملک در سامانه ياد شده موجود است.
مديرعامل سازمان آمار و فناوري اطلاعات شهرداري قزوين يادآور شد: اين سامانه در تهران و مشهد نيز فعال بوده و قزوين سومين شهر مجهز به اين سامانه است.
اسفندياري بيان کرد: سامانه "مديريت و نظارت بر حفاري‌ها" با بهره‌گيري از زيرساخت‌هاي GIS موجود در سيستم يکپارچه شهرسازي در راستاي پاسخگويي به دغدغه شهروندان راه اندازي شده است.
وي افزود: اين سازمان همچنين سامانه "تصديق گواهي" در راستاي جلوگيري از سوء استفاده هاي احتمالي و جعلي مجوزهاي صادره از سوي شهرداري و استفاده از امضاء ديجيتال و کدالکترونيکي و همچنين سامانه "نسخه تبلت-موبايل کارشناسان" در راستاي نمايش نقشه هاي GIS به صورت آنلاين روي دستگاه‌ها راه اندازي کرده است.
اين مسوول ادامه داد: اين سازمان همچنين سامانه "سيستم مديريت يکپارچه معاملات سميم" در راستاي شفاف سازي همه مناقصات، مزايده ها و مديريت قراردادها و سامانه "عوارض خودرو" با هدف اجراي سيستم پرداخت عوارض خودرو در شهرداري قزوين را راه‌اندازي کرده است.
اين مسوول به نرم‌افزار جستجوي متوفي اشاره کرد و ادامه داد: اين مهم نيز از جمله پروژه‌هاي سازمان آمار و فناوري اطلاعات شهرداري قزوين است که هر فردي با استفاده از آن مي‌تواند موقعيت قبر متوفي خود را بيابد.
اسفندياري اجراي سيستم "اتوماسيون مالي و اداري" را از ديگر پروژه‌هاي سازمان آمار و فناوري اطلاعات شهرداري قزوين برشمرد و يادآور شد: در اين پروژه هشت زيرسيستم حسابداري مالي، کنترل بودجه، وجه نقد، حقوق منابع انساني و مالي، اموال و دارايي ثابت و اعتبارات موجود است و متقاضيان مي‌توانند از آن استفاد کنند.
مديرعامل سازمان آمار و فناوري اطلاعات شهرداري قزوين به برنامه‌هاي آينده اين سازمان اشاره و بيان کرد: ايجاد سامانه "داده هاي مکاني SDI " در راستاي ارائه همه اطلاعات در شرايط بحران، ايجاد سامانه "سيستم يکپارچه شهرسازي استاني به شهرداري‌ها"، ايجاد سامانه "ارتباط بالادست" و ايجاد سامانه " سه بعدي سازي طراحي مبلمان شهري" از برنامه هاي آينده اين مجموعه است.
گفتني است؛ در پايان مراسم از افراد تاثيرگذار در ارائه دستاوردهاي نوين خدمات الکترونيکي شهرداري قزوين با اهداي لوح تقدير شد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط