سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۳

رییس سازمان فاوا شهرداری قزوین مطرح کرد؛

سامانه شهروندسپاری؛ گام عملی در توسعه شهر هوشمند

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قزوین گفت: شهرداری اجرای پروژه سامانه شهروندسپاری را به عنوان گامی عملی در توسعه شهر هوشمند در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قزوین؛ محسن اسفندیاری اظهار کرد: در راستای تحقق شهر هوشمند، شهرداری قزوین اجرای پروژه سامانه شهروندسپاری را به عنوان گامی مهمی در راستای تحقق شهر هوشمند در دستور کار خود قرار داده است و برای توسعه و گسترش آن تلاش می کند.

او افزود: طی جلسات متعدد با کارشناسان و متخصصان حوزه فناوری اطلاعات با هدف تحلیل و مطالعه فرآیندها و همچنین طراحی الگوریتمی صحیح سامانه شهروندسپاری آماده بهره‌برداری شد که هم‌اکنون در حال توسعه آن هستیم.

این مسئول ادامه داد: پیاده‌سازی طراحی نرم افزار، ایجاد زیرساخت لازم در حوزه آموزش عمومی و اختصاصی شامل 10 ساعت برای هر کارشناس، تهیه تجهیزات سخت افزاری، تهیه لایه های اطلاعاتی و تکمیل دیتابیس از جمله اقدامات مقدماتی این طرح بود.

اسفندیاری بیان کرد: تعاملات بین دستگاهی با هدف توسعه سامانه شهروندسپاری در دستور کار قرار گرفت و انعقاد تفاهم‌نامه با دفاتر اسناد رسمی، جلسات مشترک با اداره کل فناوری اطلاعات استانداری و ایجاد ارتباط الکترونیک با ثبت احوال از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه است.

او ابراز امیدواری کرد که با توسعه این سامانه، شهروندان بدون نیاز به مراجعه حضوری به شهرداری کلیه خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط