پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۲/۲۶

اسفندیاری؛

ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان محرک توسعه نقش بی بدیلی در پیشرفت شهرها دارد

محسن اسفندياري، رییس سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري قزوین، ضمن تبریک روز جهانی ارتباطات به همه فعالان و اندیشمندان و فرهیختگان این حوزه، ارتباطات و فناوری اطلاعات را جزئی جدا نشدنی از مدیریت شهری مدرن و هوشمند دانست و به تشریح برخی از اقدامات شهرداری قزوین در این خصوص پرداخت.

به گزارش روابط عمومي سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري قزوين؛ اسفندیاری خاطرنشان کرد: یکی از رسالت های مهم سازمان فاوا توسعه زیرساخت ارتباطاتی در شهر است که این سازمان با آغاز به بهره برداری از 48 کیلومتر فیبر نوری ایجاد شده در بستر شهر که سال گذشته اجرا شد که علاوه بر ایجاد درامد پایدار برای شهرداری قزوین گام موثری در راستای ارائه خدمات نوین به شهروندان خواهد برداشت.

وی با اشاره به نقش کلیدی ارتباطات و فناوری اطلاعات در کاهش هزینه ها برای شهروندان اذعان داشت: شهرداری قزوین با ایجاد میز خدمت الکترونیک علاوه بر تقلیل مصرف کاغذ، افزایش سرعت اطلاع رسانی، ایجاد شفافیت و حذف مراجعات حضوری سعی بر کاهش هزینه های جاری برای شهروندان داشته است.

این مسئول در ادامه گفت: فناوری اطلاعات نقش تسهیل گری برای تمامی شهروندان شهرها را باید داشته باشد و ازین رو تمهیداتی ایجاد شده است تا شهروندان نواحی منفصل شهری نیز با مراجعه به این نواحی قادر به دریافت خدمات الکترونیک مشابه خدمات ارائه شده در مناطق سه گانه شهرداری قزوین باشند.

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قزوین در پایان افزود: ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان محرک توسعه همه بخش های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی شهرها نقش بی بدیلی در پیشرفت آنها دارد و با همه گیر شدن آن در وجوه مختلف مدیریت شهری ارائه خدمات با کیفیت بهتر و هزینه کمتر را برای شهروندان موجب می شود.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط