چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۸/۲۲

اسفندیاری:

با فناوری GIS و SDI می توان شهر را بصورت یکپارچه،علمی و هوشمند مدیریت کرد

محسن اسفندیاری رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قزوین و رییس دبیرخانه SDI شهر قزوین، ضمن تبریک روز جهانی GIS به تمامی فعالین در این حوزه، در همایش "کاربرد سیستمهای اطلاعات جغرافیای(GIS) و زیرساخت اطلاعات مکانی (SDI) در مدیریت شهری" دستاوردهای شهرداری قزوین را در حوزه GIS شرح داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قزوین؛ این مسئول خاطر نشان کرد: سیستم اطلاعات جغرافیایی یا GIS در تمامی خدماتی که شهرداری به شهروندان ارائه می‌دهد، در زمینه‌های مختلف از جمله خدمات شهرسازی، عمرانی، فضای سبز، آتشنشانی، مدیریت پسماند، گردشگری، مدیریت بحران و... به کمک مدیریت شهری آمده و تسهیلگر ارائه خدمات به صورت هوشمندتر خواهد بود.

وی اذعان داشت: دبیرخانه SDI  شهری قزوین در سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قزوین، متولی امور داده های مکانی بوده و در صدد ایجاد ارتباط در بین ادارات اجرایی و توسعه زیر ساخت های موجود در این زمینه می باشد. 

اسفندیاری در ادامه گفت: ایجاد وحدت رویه و اشتراک داده های مکانی در بین ادارات اجرایی شهر، تحقق کاربرد داده‌های مکانی در اجرای پروژه‌های شهری و استفاده از آن در مدیریت جامع شهری از بزرگترین اهداف این دبیرخانه می باشد.

در پایان اسفندیاری با اشاره به لزوم برگزاری رویدادهایی مانند همایش "کاربرد سیستمهای اطلاعات جغرافیای(GIS) و زیرساخت اطلاعات مکانی  (SDI)  در مدیریت شهری" پرداخت و آن را فرصتی برای هم اندیشی بیشتر با مدیران استانی و شهری در راستای ایجاد مدیریت یکپارچه شهری دانست.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط